ZNAM TWOJE PODRÓŻNICZE HISTORIE Z FACEBOOKA I YOUTUBE. PO CO MAM KUPOWAĆ KSIAŻKĘ?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim wielu historii opisanych w książce – szczególnie tych najbardziej osobistych – nie opowiadałem do tej pory publicznie, a jeśli to robiłem, to zazwyczaj fragmentarycznie. Po drugie będąc w podróży, piszę głównie na kolanie, najczęściej w namiocie. Cierpią na tym styl, forma, a nierzadko i pointa. Na trzecim roku studiów dziennikarskich zainteresował mnie reportaż. To gatunek, który wymaga dokładnego przemyślenia tematu i jego wielowątkowej analizy, a na to potrzeba czasu. I właśnie tym jest Empiria – zbiorem reportaży. Pisałem go przez rok. Na jeden rozdział przypadał średnio tydzień pracy. Na jeden post na Facebooku – dwie godziny. Empiria opowiada zatem sporo niewspomnianych dotąd przeze mnie historii i tworzy spójną, zbudowaną na dojrzałej narracji całość. Mówiąc krótko, ma niewiele wspólnego z moimi dotychczasowymi działaniami w internecie. 

CZY ZANIM KUPIĘ KSIĄŻKĘ, MOGĘ POSŁUCHAĆ LUB PRZECZYTAĆ JEJ FRAGMENTY?

Jasne, nie kupuj kota w worku. Posłuchać fragmentów możesz TUTAJ, a przeczytać TUTAJ.

GDZIE MOGĘ KUPIĆ KSIĄŻKĘ?

Empirię możesz zamówić tylko za pośrednictwem tej strony, klikając TUTAJ. Od początku powstawania książki zamierzałem wydać ją jako self-publisher, tzn. bez udziału i pomocy jakiegokolwiek wydawnictwa, więc nie można jej kupić w księgarniach.

DLACZEGO EMPIRIA MA TAKĄ, A NIE INNĄ CENĘ?

Jestem antyfanem obecnych cen książek i uważam, że powinny być niższe, ale życie depcze wyobraźnię. Już sam druk kolorowej książki przy nakładzie 500 sztuk nie należy do najtańszych. Zanim poznałem od środka cały proces wydawniczy, nie chciałem przekroczyć granicy trzydziestu złotych za egzemplarz. Jednak po przekalkulowaniu wszystkich kosztów związanych z samodzielnym wydaniem książki, podjąłem decyzję o ustaleniu jej na standardowe dziś 39,99 zł. Gdybym zrobił inaczej, prawdopodobnie ciężko byłoby mi w ogóle wyjść na zero z zainwestowanymi z własnej kieszeni pieniędzmi. Niełatwo być idealistą w dzisiejszych czasach.

DLACZEGO NAKŁAD EMPIRII TO TYLKO 500 EGZEMPLARZY?

Dlatego, że mierzę zamiary na siły. Jestem młodym i dopiero debiutującym reportażystą, opierającym się na zaufanym gronie Czytelników, a nie sławnym blogerem z przypadkowymi zasięgami na pół kraju. Empiria to eksperyment. Jeśli sprzedam wszystkie egzemplarze, będę najszczęśliwszym człowiekiem świata. Wtedy ponad rok ciężkiej pracy się opłaci i pojadę stopem do Azji Środkowej. 

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA ZAMÓWIENIE?

Po złożeniu zamówienia zobaczysz numer konta do zapłaty kwoty całkowitej za książkę i przesyłkę. Zapłać klasycznym przelewem bankowym, w tytule koniecznie wpisując numer swojego zamówienia. Nie korzystam z bramek płatności typu PayU czy Przelewy24, ponieważ opłacalne jest to tylko przy prowadzeniu większych sklepów internetowych.

JAK WYSYŁASZ KSIĄŻKĘ?

Książkę wysyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej, paczką pocztową ekonomiczną lub priorytetową. Koszt to odpowiednio 13 i 14 zł. Paczka priorytetowa dochodzi szybko, bo w 1 dzień roboczy, a ekonomiczna standardowo w 3 dni. Oba rodzaje przesyłek można śledzić. Nie wysyłam zwykłym listem, ponieważ chcę mieć możliwość potwierdzenia nadania paczki. Wcześniej wysyłałem listem poleconym priorytetowym za 11 zł, ale od 1.04.2019 zmienił się taryfikator i teraz taki list kosztuje już ponad 18 zł. Paczka pocztowa wydaje się więc rozwiązaniem optymalnym.

CZY MOGĘ ODEBRAĆ KSIĄŻKĘ OSOBIŚCIE?

Tak, możemy się umówić na odbiór osobisty na terenie Wrocławia po uprzednim umówieniu miejsca i czasu.

CZY MOGĘ ZAPŁACIĆ PRZY ODBIORZE?

Nie przewiduję opcji zapłaty za pobraniem.

KIEDY DOJDZIE MOJA PRZESYŁKA?

Według Poczty Polskiej czas oczekiwania na przesyłkę ekonomiczną to 3 dni, a priorytetową 1 dzień roboczy. Pamiętajmy przy tym, że przewidywane terminy realizacji nie stanowią gwarantowanych terminów doręczenia. Ja wysyłam książkę najpóźniej dzień po zaksięgowaniu wpłaty.

CZY WYSYŁASZ KSIĄŻKI ZA GRANICĘ?

Nie, ale zawsze możesz zamówić książkę na adres rodziny lub znajomych, który dorzucą Ci książkę do własnej paczki lub przekażą przy najbliższej okazji!

CZY KSIĄŻKI WYSYŁASZ PODPISANE I/LUB Z IMIENNĄ DEDYKACJĄ?

Tak, ale tylko przy zamówieniach złożonych w przedsprzedaży, czyli do 20 marca 2019 roku. Później najlepiej złapać mnie na mieście, prelekcjach lub gdziekolwiek indziej w świecie.

CZY MOGĘ KUPIĆ EMPIRIĘ W FORMIE E-BOOKA?

Empirię drukuję na przyjemnym w dotyku oraz dla oka papierze i niech tak zostanie. Jestem fanem tradycyjnych książek papierowych, w związku z czym nie przewiduję wydania e-booka.

WYSTAWIASZ FAKTURY?

Niestety nie mam takiej możliwości.

NIE ZNALAZŁEM ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE. JAK MOGĘ JE ZADAĆ?

Napisz proszę maila bezpośrednio na adres gdziejestczermak@gmail.com lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy. Postaram się od razu odpowiedzieć.