POZNAJMY SIĘ!

empiria i ja

Nazywam się Artur Czermak. 
Mam 23 lata i pochodzę z Wrocławia. 

Uwielbiam to miasto. Na Uniwersytecie Wrocławskim obroniłem licencjat z dziennikarstwa reportażem o życiu Teresy Bancewicz, polskiej królowej autostopu. Obecnie zaś uczę się opowiadać ludziom o przeszłości na magisterskim kierunku historia w przestrzeni publicznej, gdzie m.in. przygotowuję wystawy historyczne.

Często jednak wyjeżdżam. Pierwszy raz cztery lata temu, gdy z pożyczonym plecakiem i dziurawym śpiworem uciekałem przed trudną prawdą. Wtedy niespodziewanie odkryłem w sobie pasję do podróżowania. Na swojej drodze spotkałem ludzi, którzy bardzo mi pomogli. Wszystko zaczęło się od jednego kroku.

A dziś? Dziś przemierzam autostopem dziesiątki tysięcy kilometrów i opowiadam o ludziach, których spotykam. Rozmawiam i piszę. 

21 marca 2019 roku debiutuję książką pt. “Empiria. Reportaże z dwudziestu dwóch i jednej drogi na Wschód”. 

Wydaję ją metodą self-publishingu, bez udziału wydawnictwa. Oznacza to tyle, że sam i z własnej kieszeni zająłem się każdym aspektem jej powstania – od napisania, przez redakcję, na dystrybucji i promocji kończąc. Na szczęście otaczają mnie pomocni i kreatywni ludzie. Bez ich pomocy ten projekt bez wątpienia by nie powstał i z tego miejsca serdecznie im dziękuję!

22.1

PODRÓŻUJĄC, ANGAŻUJĘ SIĘ TEŻ W DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ

Dotychczas zorganizowałem dwie akcje pocztówkowe: z Iranu i z Nepalu. W ich trakcie osoby chcące otrzymać pocztówkę ze specjalną dedykacją zrzucały się na określony cel. 

W 2017 roku wspólnymi siłami udało nam się zebrać 2500 zł na turnus logopedyczny dla małej Kai, a w 2018 już ponad 5550 zł pozwoliło wysłać na wakacje dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie.

W 2019 roku zamierzam przeprowadzić kolejną akcję. Jeśli masz pomysł na cel lub znasz kogoś, komu przydałaby się drobna pomoc, pisz na gdziejestczermak@gmail.com

ODWIEDŹ TEŻ KANAŁ NA YOUTUBE