POZNAJMY SIĘ!

61354651_614231202407992_845233105538121728_n

Nazywam się Artur Czermak. 

Mam 24 lata i pochodzę z Wrocławia. 

Uwielbiam to miasto i jego historię. Na Uniwersytecie Wrocławskim obroniłem licencjat z dziennikarstwa reportażem o życiu Teresy Bancewicz, polskiej królowej autostopu. Obecnie zaś uczę się opowiadać ludziom o przeszłości na magisterskim kierunku historia w przestrzeni publicznej, gdzie m.in. przygotowuję wystawy historyczne we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia.

Często jednak wyjeżdżam. Pierwszy raz pięć lata temu, gdy z pożyczonym plecakiem i dziurawym śpiworem uciekałem przed trudną prawdą. Wtedy niespodziewanie odkryłem w sobie pasję do podróżowania. Na swojej drodze spotkałem ludzi, którzy bardzo mi pomogli. Wszystko zaczęło się od jednego kroku.

 

Dziś przemierzam autostopem dziesiątki tysięcy kilometrów i opowiadam o ludziach, których spotykam.

21 marca 2019 roku zadebiutowałem książką pt. “Empiria. Reportaże z dwudziestu dwóch i jednej drogi na Wschód”. 

Wydałem ją metodą self-publishingu, bez udziału wydawnictwa. Oznacza to tyle, że sam i z własnej kieszeni zająłem się każdym aspektem jej powstania – od napisania, przez redakcję, na dystrybucji i promocji kończąc. Na szczęście otaczają mnie pomocni i kreatywni ludzie. Bez ich pomocy ten projekt bez wątpienia by nie powstał i z tego miejsca serdecznie im dziękuję.

22.1

PODRÓŻUJĄC, ANGAŻUJĘ SIĘ TEŻ W DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ

Dotychczas zorganizowałem dwie akcje pocztówkowe: z Iranu i z Nepalu. W ich trakcie osoby chcące otrzymać pocztówkę ze specjalną dedykacją zrzucały się na określony cel. 

W 2017 roku wspólnymi siłami udało nam się zebrać 2500 zł na turnus logopedyczny dla małej Kai, a w 2018 już ponad 5550 zł pozwoliło wysłać na wakacje dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie.

ODWIEDŹ TEŻ KANAŁ NA YOUTUBE